Jak zaaranżować przestrzeń wokół łóżka? – Stolik nocny

Projektując wnętrze sypialni skupiamy się na jej głównym elemencie – łóżku. Jest to zrozumiałe, gdyż to ono jest najważniejsze. Co z przestrzenią wokół? Czy pomyśleliśmy o niej? Stolik nocny jest elementem często wybieranym w ostatniej chwili. Na co zwrócić uwagę i jak dokonać wyboru?

Czy przed zakupem łóżka dokonaliśmy pomiarów sypialni? Czy przemyśleliśmy miejsce, w którym stać będzie szklanka z wodą, lampka nocna i książka? Czy wiemy jak w jej wystrój wkomponować stolik nocny? Co jeśli nie lubimy tradycyjnych rozwiązań? Jakie mamy możliwości?

Stolik nocny w komplecie

Jeśli lubmy szybkie i pasujące do siebie rozwiązania, na pewno nie raz napotkaliśmy łóżka, do których dodawane były stoliki nocne, komody i szafy. Jest to o tyle wygodne, że czas, który stracilibyśmy na żmudne przeszukiwanie pasujących do siebie pojedynczych elementów, można przeznaczyć na coś innego. Dokładnie wymierzone wnętrze sypialni, zapewni nam kompleksową pomoc osób pracujących w sklepie. Ewidentną wadą tego rozwiązania jest fakt, że funkcjonalność zakupionego kompletu może być ograniczona. To my dostosujemy się do jego możliwości, a nie on do nas. Mamy jednak pewność, że wszystko będzie do siebie pasować i ładnie się prezentować.

Stolik nocny dopasowany do naszych potrzeb

Jeśli opisane wyżej rozwiązanie nie satysfakcjonuje nas, czeka nas trudne zadanie. Na początku powinniśmy poświęcić jeden dzień na zbadanie swoich nawyków i upodobań. Zastanówmy się, po której stronie łózka wolimy spać, czy można je przysunąć do jednej ze ścian, aby zrobić miejsce na stolik nocny? Co robimy przed snem? Czy lubimy czytać w łóżku książki? Jaki jest nasz pierwszy krok po przebudzeniu – sięgamy po kubek z wodą, czy może rzucamy budzikiem o podłogę? Jaki rodzaj oświetlenia preferujemy? Wbrew pozorom odpowiedzi na te pytania powinny mieć znaczny wpływ na to, jaki stolik nocny zostanie wybrany. Gdy odpowiedzi na pytania zostaną zapisane na kartce, można przystąpić do poszukiwań.

Jego design też jest ważny!

Nie zapominajmy, że wnętrze naszej sypialni i jej wyposażenia musi nam się podobać. Jeśli interesujemy się panującymi trendami i potrafimy docenić oryginalne wykonania, bez problemu znajdziemy stolik, który nie tylko będzie nam się podobać, ale także spełniać swoje zadanie.

Dodaj komentarz

*