Pokój dziecięcy – wyzwanie dla każdego rodzica

Przygotowanie pokoju dla dziecka wielokrotnie okazuje się być sporym problemem dla rodziców. Pragną oni by pokój był funkcjonalny, wielokrotnie zapominając o fakcie, iż pomieszczenie to ma być przede wszystkim przytulne i zapewniać dziecku bezpieczeństwo.

Pokój dziecięcy powinien być miejscem, gdzie dziecko czuje się bezpiecznie, komfortowo, gdzie znajdzie się miejsce na jego zabawki, książki. Powinien być on dostosowany do dziecka – zarówno w kwestii gabarytów konkretnych mebli, jak również bezpieczeństwa.

Pokoik dziecięcy powinien być utrzymany w jasnej kolorystyce – dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenia będą zdawały się nieco większe. Dobranie odpowiednich mebli również nie powinno być problemem. Priorytetem powinno być kupno szafy, komody oraz szafek, w których dziecko będzie mogło trzymać swoje ubrania, buty, zabawki. Z pewnością konieczne będzie również zaaranżowanie kącika z niewielkim stolikiem i krzesełkami, gdzie dziecko może rysować oraz malować.

Dla rodzica problematyczne może okazać się dobranie łóżka. W przypadku dzieci mniejszych istnieją dwie opcje: kupno łóżka przeznaczonego dla dzieci, lub kupno większego łóżka z myślą o przyszłych latach i wzroście dziecka. W obu przypadkach konieczne jest zainteresowanie się konstrukcjami stabilnymi, wykonanymi z solidnych materiałów.

Podczas urządzania pokoju dziecięcego konieczne jest również pamiętanie o półkach – to na nich dziecko będzie trzymało ulubione gry, książki, kolekcje samochodów czy figurek. Półki powinny znajdować się w zasięgu rączek dziecka, aby ściąganie poszczególnych przedmiotów nie sprawiało problemów.

W pokoiku nie powinno zabraknąć również oświetlenia punktowego, szczególnie na stoliku do rysowania, jak i w otoczeniu łóżka dziecka. Lampki biurowe i nocne dają subtelne światło, idealnie nadające się do czytania.

Dodaj komentarz

*