Wnętrze w stylu glamour

0
234

Styl glamour już od kilku lat gości w różnych wnętrzach. Często jest mylony ze stylem pasującym jedynie do wielkich rezydencji i apartamentów, zaszufladkowany jako luksusowy i pełen bogactwa. Wbrew pozorom ten styl pasuje nie tylko do apartamentów i wielkich willi, lecz także będzie świetnym rozwiązaniem dekoracyjnym w niewielkich mieszkaniach.

Charakterystyka stylu glmour

Czym charakteryzuje się glamour? To błyszczące elementy, złoto, srebro, kryształ, szkło, czy też metal. Charakterystycznym elementem są również miękkie tkaniny takie jak aksamit, czy pluszowe kanapy. We wnętrzach glamour goszczą bardzo często kontrastowe barwy. Styl nie każdemu odpowiada lecz z pewnością przykuwa uwagę i sprawia, że nawet mieszkanie w bloku z wielkiej płyty stanie się wnętrzem jak z najlepszego katalogu.

Co za dużo, to nie zdrowo

Podczas urządzania wnętrza glamour istotne jest zachowanie równowagi i umiaru w myśl powiedzenia „co za dużo, to nie zdrowo”. Zbyt wiele srebra i kryształów nigdy nie wychodzi na dobre, dlatego idealnymi elementami łagodzącymi będą np. matowe lub pastelowe powierzchnie.

Meble w stylu glamour

Kiedy wybieramy meble do wnętrza glamour trzeba z pewnością pamiętać o konsolach, stole lub ławie ze szklanym blatem, czy tapicerowanych meblach. Mile widziane będą miękkie poduszki w salonie czy sypialni i wygodna pufa. W mieszkaniu powinny pojawić się cięte kwiaty w eleganckich wazonach, a idealnym dopełnieniem wnętrza będzie lustro z ozdobną ramą.

Glamour do każdego wnętrza

Styl glamour pasuje do każdego, nawet niewielkiego wnętrza. Jeśli chcesz poczuć odrobinę luksusu w swoim małym mieszkanku nic nie stoi na przeszkodzie aby wprowadzić elementy w stylu glamour. Dzięki temu pomieszczenia zyskają niesamowitą aurę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here