Kwiaty do sypialni idealnym roślinnym dodatkiem

0
2507

Kwiaty zawsze są pięknym dopełnieniem wnętrza. Poza kwiatami ciętymi, które na krótki czas ozdobią nasze mieszkanie, warto zdecydować się na kwiaty doniczkowe. W zależności od tego jak wiele możemy poświęcić im czasu i jak dobrze znamy się na pielęgnacji, możemy dobrać odpowiednie kwiaty do naszego domu.

Roślinny miszmasz

Kiedy decydujemy się na wprowadzenie do mieszkania roślinnych akcentów musimy pamiętać, aby nie przesadzić z ich różnorodnością. Warto kierować się dopasowaniem rośliny do konkretnego wnętrza, ponieważ inne kwiaty będą nadawały się do kuchni, inne do salonu czy sypialni, a zupełnie inne do łazienki. Zanim więc zdecydujesz się na zakup rośliny warto się o niej co nieco dowiedzieć.

Jak dobrać kwiaty do konkretnego pomieszczenia

Pierwsze co powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając roślinę do pomieszczenia to stopień nasłonecznienia. Nie wszystkie kwiaty lubią stać w słońcu. Niektóre wręcz potrzebują jego minimalne ilości. W kuchni na parapecie śmiało możemy postawić fiołka alpejskiego. W salonie na stole może stać storczyk czy dracena – im wystarczy światło rozproszone. W ciemnych pomieszczeniach z powodzeniem utrzyma się zamiokulkas – wyjątkowo samowystarczalny kwiat, któremu zupełnie nic się nie stanie jeśli przez tydzień zapomnimy go podlać. Wyjątkowym kwiatem jest również grudnik – lubi mieć cały czas wilgotne podłoże, a jeśli w danym miejscu jest mu dobrze będzie nas nagradzał pięknymi kwiatami nie tylko raz czy dwa razy do roku, lecz znacznie częściej.

Kwiaty do sypialni

W sypialni dbamy o komfort, aby jak najlepiej się w niej odpoczywało. Możemy zatem postawić w niej roślinę dzięki której poziom komfortu będzie znacznie wyższy. Co to za roślina? Nic innego jak aloes. Aloes dzięki swoim właściwościom filtruje powietrze z toksyn i przerabia dwutlenek węgla na tlen. Dzięki czystemu powietrzu znacznie lepiej będziemy odpoczywali. Ponadto aloes jest bardzo łatwy w utrzymaniu.

Kwiaty nawet dla zapominalskich

Jak widać to, że mamy mało czasu, jesteśmy zabiegani, czy po prostu zapominalscy nie definiuje tego czy w mieszkaniu możemy mieć kwiaty czy nie. Wystarczy wybrać roślinę, która jest mało wymagająca, a doskonale dopełni nasze wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here